W ostatnich dniach na sąsiadującej z naszym osiedlem i niezagospodarowanej dotąd działce należącej do TKW zamieszkały dwa dziki, z których jeden to samica spodziewająca się potomstwa.
Wieczorami (a nierzadko również w ciągu dnia) grasują one po ulicach naszego osiedla w poszukiwaniu pożywienia, a przy okazji niszczą ogrodzenia, wywracają śmietniki i wzbudzają uzasadnione poczucie zagrożenia wśród mieszkańców.
Kilkoro naszych mieszkańców z własnej inicjatywy podjęło kilka nieudanych niestety (jak dotąd) prób pozbycia się intruzów przy pomocy Straży Miejskiej, Policji, centrum kryzysowego i koła łowieckiego.
Następnie zwrócili się z prośbą o pilną pomoc do Zarządu Stowarzyszenia.
W związku z tym podjęliśmy następujące działania:

  1. Wykonaliśmy kilka nieudanych prób skontaktowania się ze Strażą Miejską
  2. Zgodnie z procedurą postępowania z dzikimi zwierzętami na terenie miasta Gdańska wystosowaliśmy w imieniu Stowarzyszenia oficjalną prośbę o interwencję do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego
  3. Zgodnie z radą łowczego zakupiliśmy specjalny środek (HUKINOL) do odstraszania dzikich zwierząt w zestawie z dyspenserami zapachu
  4. Rozmieściliśmy dyspensery zapachu nasączone odstraszaczem w kilkunastu miejscach wokół działki TKW
  5. Przygotowaliśmy i rozwiesiliśmy ogłoszenia informacyjne z prośbą o nie usuwanie dyspenserów
  6. Poprosiliśmy firmę AL-SERWIS o wycenę prac na naprawę zniszczonego ogrodzenia wzdłuż schodów wiodących w dół od ul. Elfów 61 do ul. Guderskiego (działka numer 4/156)

20220403_18511320220403_191455 20220403_192944

Mamy nadzieję, że działania podjęte przez samych mieszkańców oraz przez Zarząd Stowarzyszenia już wkrótce przywrócą spokój, ład i porządek na terenie naszego osiedla.

Zarząd Stowarzyszenia Osiedla „Miłe”

Archiwum wpisów